Logo Power

Wydawca treści

15 tysięcy złotych na utworzenie stanowiska pracy dla osoby poniżej 30 roku życia

Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu ogłasza otwarty nabór wniosków o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego. Wsparcie skierowane jest do osób bezrobotnych, które nie ukończyły 30 roku życia. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wsparcia.

Pasek logotypów

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie ze strony odbiorców wsparcia oraz ograniczoną ilość środków finansowych przeznaczonych na refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego PUP w Inowrocławiu informuje, że dziś, tj. 9 grudnia 2020 r. o godzinie 15:00 zamyka nabór wniosków.





Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu informuje, że od 12 października br.  rozpoczyna nabór wniosków o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego.

Nabór ma charakter otwarty, tj. potrwa do momentu wyczerpania dostępnej alokacji.

Maksymalna wysokość wparcia wynosi 15 tysięcy złotych.
 

Warunki dotyczące osób zatrudnianych na tworzonych miejscach pracy?

 
W związku z faktem, że wsparcie realizowane jest w ramach projektu, istnieją pewne wymagania formalne w stosunku do aktywizowanych osób bezrobotnych.

Na nowotworzone stanowiska pracy skierowane mogą być osoby bezrobotne w wieku poniżej 30 roku życia, w tym w szczególności:
  • osoby z niepełnosprawnościami,
  • osoby długotrwale bezrobotne (status osoby długotrwale bezrobotnej określany będzie na podstawie definicji KE – osoba długotrwale bezrobotna poniżej 25 roku życia, to osoba pozostająca bez zatrudnienia nieprzerwanie przez okres ponad 6 miesięcy; osoba długotrwale bezrobotna powyżej 25 roku życia, to osoba pozostająca bez zatrudnienia nieprzerwanie przez okres ponad 12 miesięcy),
  • osoby o niskich kwalifikacjach (bez wykształcenia, posiadające wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub ponadgimnazjalne).
Wsparciem nie będą mogły zostać objęte osoby bezrobotne, które uczestniczyły w projekcie w 2019 r.

Dokumentacja i szczegółowe informacje


Dokumentacja dotycząca wsparcia została dołączona do artykułu.

W przypadku wątpliwości dotyczących realizacji wsparcia prosimy o kontakt z  pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy w Inowrocławiu (pokój numer 331, numer telefonu 52 3592 469).
 

Od kiedy i gdzie można składać dokumenty aplikacyjne?


Wniosek wraz z wymaganymi załącznikami należy dostarczyć do Powiatowego Urzędu Pracy w Inowrocławiu:
  • za pośrednictwem wortalu https://praca.gov.pl, korzystając z formularza: Pismo do urzędu (PSZ-PU),
  • za pośrednictwem platformy https://epuap.gov.pl (adres skrytki: /pupino/SkrytkaESP),
  • korespondencyjnie lub
  • osobiście, pozostawiając dokumenty w skrzynce podawczej (wystawiona w Referacie Ewidencji, Informacji i Świadczeń – wejście do budynku oznaczone literą „E") lub w Kancelarii Powiatowego Urzędu Pracy w Inowrocławiu czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00 (pok. 204, II piętro).
Dokumenty złożone przed datą naboru nie będą rozpatrywane.

Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu podkreśla, że na ocenę wniosku nie będzie miała wpływu kolejność zgłoszeń.
Jednocześnie przypominamy Państwu, że w związku ze złożoną sytuację epidemiczną bezpośrednia obsługa klientów odbywa się z pewnymi ograniczeniami, które opisaliśmy w artykule pt. „Bezpośrednia obsługa klientów. Obowiązujące ograniczenia".

Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu zaleca korzystanie z e-usług, jako wygodnego, szybkiego i – co ma szczególne znaczenie w obecnej sytuacji – bezpiecznego rozwiązania.


ŹRÓDŁO FINANSOWANIA


Wsparcie oferowane jest w ramach projektu współfinansowanego z EFS w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój pn. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie inowrocławskim (IV)"

Szczegóły projektu

Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie inowrocławskim (IV)

Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu informuje, iż realizuje projekt pozakonkursowy w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach działania 1.1 pt. Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie inowrocławskim (IV).



PUP w Inowrocławiu zapewnia możliwość skorzystania ze wsparcia byłym uczestnikom projektów z zakresu włączenia społecznego realizowanych w ramach Osi 9 RPO WK-P na lata 2014-2020, o ile spełniają przesłanki określone w kryterium dostępu dotyczącym grupy docelowej.

Celem projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych poniżej 30 roku życia pozostających bez pracy w powiecie inowrocławskim. 
 
W ramach projektu zostały zaplanowane następujące działania i wsparcie:


 

Forma wsparcia

Informacje dotyczące naboru
 
poradnictwo zawodowe
zrealizowane

pośrednictwo pracy
 

zrealizowane

staże
 

zrealizowane

wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy
 

zrealizowane
 

jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej
 

zrealizowane

bon na zasiedlenie
 

zrealizowane

szkolenia
 

zrealizowane

Okres realizacji projektu:

01.01.2019 - 30.06.2021

Wartość projektu:

13 038 810,36 zł

Wkład Funduszy Europejskich:
 
10 989 109,37 zł

Do kogo adresowany jest projekt:
 
Projekt jest skierowany do osób zarejestrowanych w PUP w Inowrocławiu jako bezrobotne poniżej 30 roku życia w szczególności:

a) osób z niepełnosprawnościami,
b) osób długotrwale bezrobotnych (status osoby długotrwale bezrobotnej określany będzie na podstawie definicji KE, tj.: osoba długotrwale bezrobotna poniżej 25 roku życia, to osoba pozostająca bez zatrudnienia nieprzerwanie przez okres ponad 6 miesięcy; osoba długotrwale bezrobotna powyżej 25 roku życia, to osoba pozostająca bez zatrudnienia nieprzerwanie przez okres ponad 12 miesięcy),
c) osób o niskich kwalifikacjach (bez wykształcenia, posiadających wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub ponadgimnazjalne).
 
Projekt zakłada osiągnięcie następujących wartości dotyczących efektywności zatrudnieniowej:
  • minimalny poziom kryterium efektywności zatrudnieniowej dla osób w najtrudniejszej sytuacji (osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne, osoby z niskimi kwalifikacjami, imigranci, reemigranci ) - 42%;
  • minimalny poziom kryterium efektywności zatrudnieniowej dla pozostałych osób nienależących do ww. grup - 57%.
Rekrutacja uczestników odbywać się będzie w sposób ciągły od stycznia 2019 roku do czerwca 2021 roku.
 

Informacje o publikacji dokumentu

Menu nawigacji

Koordynator projektu

Agnieszka Śliwczyńska
ul. Matewska 17
pok. 202, II piętro
52 35 92 415
agnieszka.sliwczynska@pupinowroclaw.pl