W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Podejmujesz pracę poza miejscem zamieszkania? Możesz ubiegać się o 10 tysięcy złotych - sprawdź warunki - Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu
Logo Power
Wydawca treści
Podejmujesz pracę poza miejscem zamieszkania? Możesz ubiegać się o 10 tysięcy złotych - sprawdź warunki
Przypominamy, że trwa nabór wniosków o przyznanie bonu na zasiedlenie. Osoby bezrobotne, które spełnią pewne warunki, o których szczegółowo piszemy w artykule, mogą uzyskać w związku tym faktem nawet 10 tysięcy złotych. Środki te mają pomóc odbiorcom wsparcia w adaptacji w nowym miejscu zamieszkania. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wsparcia.
CZYM JEST BON NA ZASIEDLENIE I KTO MOŻE UBIEGAĆ SIĘ O JEGO PRZYZNANIE?
Bon na zasiedlenie to mechanizm, który wspiera mobilność młodych ludzi na rynku pracy poprzez finansowanie kosztów niezbędnych do poniesienia w związku ze zmianą miejsca zamieszkania. Bon na zasiedlenie może zostać przyznany osobie bezrobotnej do 30 roku życia w związku z podjęciem zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej poza miejscem zamieszkania tej osoby, jeżeli:
z tytułu ich wykonywania będzie osiągała wynagrodzenie lub przychód w wysokości co najmniej minimalnego wynagrodzenia za pracę brutto miesięcznie oraz będzie podlegała ubezpieczeniom społecznym,
odległość od miejsca dotychczasowego zamieszkania do miejscowości, w której osoba bezrobotna zamieszka w związku z podjęciem zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej wynosi co najmniej 80 km lub czas dojazdu do tej miejscowości i powrotu do miejsca dotychczasowego zamieszkania środkami transportu zbiorowego przekracza łącznie co najmniej 3 godziny dziennie,
będzie pozostawała w zatrudnieniu, wykonywała inną pracę zarobkową lub będzie prowadziła działalność gospodarczą przez co najmniej 6 miesięcy.
Szczegóły dotyczące specyfiki mechanizmu przedstawione zostały w dokumentacji dołączonej do artykułu.
Odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania dotyczące możliwości uzyskania bonu na zasiedlenie udzielają także nasi pracownicy pod numerem telefonu 52 3592 453.
TRWA NABÓR WNIOSKÓW
Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu przypomina, że od 3 sierpnia 2020 r. trwa nabór wniosków o przyznanie bonu na zasiedlenie.
Nabór wniosków ma charakter otwarty, tzn. że wnioski będą przyjmowane do momentu wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel.
SPOSÓB APLIKOWANIA
Wypełniony wniosek o przyznanie bonu na zasiedlenie wraz z wymaganymi załącznikami należy dostarczyć do Powiatowego Urzędu Pracy w Inowrocławiu:
za pośrednictwem wortalu https://praca.gov.pl, korzystając z formularza: Pismo do urzędu (PSZ-PU),
za pośrednictwem platformy https://epuap.gov.pl (adres skrytki: /pupino/SkrytkaESP),
korespondencyjnie lub
osobiście, pozostawiając dokumenty w skrzynce podawczej (wystawiona w Referacie Ewidencji, Informacji i Świadczeń – wejście do budynku oznaczone literą „E") lub w Kancelarii Powiatowego Urzędu Pracy w Inowrocławiu czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00 (pok. 204, II piętro).
Jednocześnie przypominamy Państwu, że w związku ze złożoną sytuację epidemiczną bezpośrednia obsługa klientów odbywa się z pewnymi ograniczeniami, które opisaliśmy w artykule pt. „Bezpośrednia obsługa klientów. Obowiązujące ograniczenia".
Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu zaleca korzystanie z e-usług, jako wygodnego, szybkiego i – co ma szczególne znaczenie w obecnej sytuacji – bezpiecznego rozwiązania.
ŹRÓDŁO FINANSOWANIA
Wsparcie oferowane jest w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój pn. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie inowrocławskim (IV)".
Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie inowrocławskim (IV)
Przemysław Krokos
Opublikowane 16.01.19
Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu informuje, iż realizuje projekt pozakonkursowy w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach działania 1.1 pt. Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie inowrocławskim (IV).
PUP w Inowrocławiu zapewnia możliwość skorzystania ze wsparcia byłym uczestnikom projektów z zakresu włączenia społecznego realizowanych w ramach Osi 9 RPO WK-P na lata 2014-2020, o ile spełniają przesłanki określone w kryterium dostępu dotyczącym grupy docelowej.
Celem projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych poniżej 30 roku życia pozostających bez pracy w powiecie inowrocławskim.
W ramach projektu zostały zaplanowane następujące działania i wsparcie:
Forma wsparcia
Informacje dotyczące naboru
poradnictwo zawodowe
zrealizowane
pośrednictwo pracy
zrealizowane
staże
zrealizowane
wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy
zrealizowane
jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej
zrealizowane
bon na zasiedlenie
zrealizowane
szkolenia
zrealizowane
Okres realizacji projektu:
01.01.2019 - 30.06.2021
Wartość projektu:
13 038 810,36 zł
Wkład Funduszy Europejskich:
10 989 109,37 zł
Do kogo adresowany jest projekt:
Projekt jest skierowany do osób zarejestrowanych w PUP w Inowrocławiu jako bezrobotne poniżej 30 roku życia w szczególności:
a) osób z niepełnosprawnościami, b) osób długotrwale bezrobotnych (status osoby długotrwale bezrobotnej określany będzie na podstawie definicji KE, tj.: osoba długotrwale bezrobotna poniżej 25 roku życia, to osoba pozostająca bez zatrudnienia nieprzerwanie przez okres ponad 6 miesięcy; osoba długotrwale bezrobotna powyżej 25 roku życia, to osoba pozostająca bez zatrudnienia nieprzerwanie przez okres ponad 12 miesięcy), c) osób o niskich kwalifikacjach (bez wykształcenia, posiadających wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub ponadgimnazjalne).
Projekt zakłada osiągnięcie następujących wartości dotyczących efektywności zatrudnieniowej:
minimalny poziom kryterium efektywności zatrudnieniowej dla osób w najtrudniejszej sytuacji (osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne, osoby z niskimi kwalifikacjami, imigranci, reemigranci ) - 42%;
minimalny poziom kryterium efektywności zatrudnieniowej dla pozostałych osób nienależących do ww. grup - 57%.
Rekrutacja uczestników odbywać się będzie w sposób ciągły od stycznia 2019 roku do czerwca 2021 roku.