Nabór wniosków na refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu ogłasza otwarty nabór wniosków na refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego. Wsparcie skierowane jest do osób bezrobotnych, które nie ukończyły 30 rok życia.



UWAGA Aktualizacja artykułu! Ze względu na bardzo duże zainteresowanie ze strony odbiorców wsparcia oraz ograniczoną ilość środków finansowych na realizację refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego w 2019 r. PUP w Inowrocławiu informuje, że o godzinie 15:00 w dniu dzisiejszym, tj. 25 marca 2019 r. zamyka nabór wniosków aplikacyjnych.
 
Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu informuje, że od 25 marca 2019 r.  rozpoczyna nabór wniosków o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego. Nabór ma charakter otwarty, tj. potrwa do momentu wyczerpania dostępnej alokacji. PUP w Inowrocławiu w 2019 r. dysponuje środkami finansowymi  na utworzenie 20 miejsc pracy.

Wsparcie oferowane jest w ramach projektu współfinansowanego z EFS w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Eduakcja Rozwój pn. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie inowrocławskim (IV)".

W ramach projektu na wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy PUP w Inowrocławiu planuje skierować 20 osób bezrobotnych, które nie ukończyły 30 roku życia, zakwalifikowane zostały do II profilu pomocy (tzw. wymagający wsparcia)  oraz spełniają wymagania określone dla grupy docelowej projektu.

Przypomnijmy zatem, że według założeń projektowych wśród uczestników projektu co najmniej 60% stanowić będą osoby, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET). Tym samym oznacza to, iż będą to osoby, które łącznie spełniają trzy poniższe warunki:
  • nie pracują (tj. jest bezrobotny lub bierny zawodowo),
  • nie kształcą się (tj. nie uczestniczy w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym albo zaniedbuje obowiązek szkolny lub nauki),
  • nie szkolą się (tj. nie uczestniczy pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy. W procesie oceny czy dana osoba się nie szkoli, a co za tym idzie kwalifikuje się do kategorii NEET, zweryfikowane zostanie czy brała ona udział w tego typu formie aktywizacji, finansowanej ze środków publicznych, w okresie ostatnich 4 tygodni).
Szczegółowe informacje udzielane są w pokoju numer 331 oraz pod następującymi numerami telefonów: 52 359 24 69.

Dokumentacja dotycząca wsparcia opublikowana została tutaj.

Dokumenty przyjmowane będą przez Kancelarię PUP w Inowrocławiu (pok. 204) od 25 marca br. w godzinach od 7:00 do 15:00.
Informacje o publikacji dokumentu