TERMIN I SZCZEGÓŁY NABORU
Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu informuje, że od 18 stycznia br. rozpoczyna nabór wniosków na organizację 6-cio miesięcznych prac interwencyjnych. Nabór ma charakter otwarty, tzn., że nie został nazwany termin jego zakończenia. Nabór potrwa do chwili jego odwołania.
OFEROWANE WSPARCIE
Oferowane w ramach projektu wsparcie polega na refundacji organizatorowi prac interwencyjnych kosztów zatrudnienia w pełnym wymiarze czasu pracy do wysokości 1200 zł oraz składek na ubezpieczenia społeczne od refundowanego wynagrodzenia (nie więcej niż obowiązująca w dniu podpisania umowy) przez okres 6 z wymaganych 12 miesięcy.
Pomoc dla pracodawcy na zorganizowanie prac interwencyjnych jest udzielana zgodnie z warunkami dopuszczalności pomocy de minimis.
DOKUMENTCJA I SPOSOBY APLIKOWANIA
Dokumentacja niezbędna do aplikowania o wsparcie dołączona została do niniejszego artykułu.
Korzystając z okazji, przypominamy, że wszystkie dokumenty niezbędne do załatwienia spraw w urzędzie publikujemy w sekcji „Dokumenty do pobrania".
Wniosek wraz z wymaganymi załącznikami należy dostarczyć do Powiatowego Urzędu Pracy w Inowrocławiu:
- za pośrednictwem wortalu https://praca.gov.pl, korzystając z formularza: Pismo do urzędu (PSZ-PU),
- za pośrednictwem platformy https://epuap.gov.pl (adres skrytki: /pupino/SkrytkaESP),
- korespondencyjnie lub
- osobiście, pozostawiając dokumenty w skrzynce podawczej (wystawiona w siedzibie urzędu - wejście oznaczone literą „B"). Dostęp do skrzynki podawczej możliwy jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 20:00.
Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu zaleca korzystanie z e-usług, jako wygodnego, szybkiego i – co ma szczególne znaczenie w obecnej sytuacji – bezpiecznego rozwiązania.
CEL PROJEKTU
Celem głównym projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych do 29 roku życia pozostających bez pracy, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Inowrocławiu jako osoby bezrobotne.
KTO MOŻE ZOSTAĆ UCZESTNIKIEM PROJEKTU
Wsparciem w ramach projektu mogą zostać objęte osoby w wieku 18-29 lat, w tym osoby z niepełnosprawnościami zarejestrowane w PUP w Inowrocławiu jako osoby bezrobotne. Spośród powyżej określonej liczby osób objętych wsparciem, co najmniej 60 % stanowić będą osoby, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET) zgodnie z definicją przyjętą w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.
W myśl tej definicji osoba z kategorii NEET musi spełniać łącznie trzy następujące warunki:
- nie pracować (tj. być osobą bezrobotną lub bierną zawodowo),
- nie kształcić się (tj. nie uczestniczyć w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym albo zaniedbywać obowiązek szkolny lub nauki),
- nie szkolić się (tj. nie uczestniczyć w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy. W procesie oceny czy dana osoba nie szkoli się, a co za tym idzie kwalifikuje się do kategorii NEET, będzie weryfikowane czy brała udział w tego typu formie aktywizacji, finansowanej ze środków publicznych w okresie ostatnich 4 tygodni).
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami realizowanego projektu pt. "Dodamy Ci POWERA".