
GRUPA DOCELOWA PROJEKTU
Uczestnikami projektu mogą zostać osoby fizyczne mieszkające w rozumieniu Kodeksu Cywilnego lub uczące się lub pracujące na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
Wsparciem objętych zostanie łącznie 249 osób fizycznych w wieku co najmniej 30 lat, które należą do jednej z poniższych grup:
a) osób bezrobotnych i biernych zawodowo mieszkających w rozumieniu Kodeksu cywilnego lub uczących się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, należących do co najmniej jednej z poniższych grup:
- osoby 50+,
- kobiety,
- osoby z niepełnosprawnościami,
- osoby długotrwale bezrobotne,
- osoby o niskich kwalifikacjach.
b) osób pracujących mieszkających w rozumieniu Kodeksu cywilnego lub pracujących na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, należących do poniższych grup:
- osoby ubogie pracujące,
- osoby zatrudnione na umowach krótkoterminowych i/lub pracujące w ramach umów cywilno-prawnych, których miesięczne zarobki (z wszystkich źródeł) nie przekraczają 120% wysokości minimalnego wynagrodzenia.
SPOSÓB ORGANIZACJI NABORÓW
Realizator projektu planuje przeprowadzić rekrutację uczestników w ramach łącznie 52 naborów.
Nabory dla osób bezrobotnych i biernych zawodowo (zakłada się przeprowadzenie 26 naborów) w tym:
- 23 nabory prowadzone będą dla poszczególnych powiatów i miast na prawach powiatu – w ramach każdego naboru zrekrutowanych zostanie co do zasady 5 osób,
- 3 nabory prowadzone będą dla całego województwa – w ramach których zrekrutowanych zostanie co do zasady 40 osób.
Nabory dla osób pracujących (realizator projektu zakłada przeprowadzenie 26 naborów), w tym:
- 23 nabory prowadzone będą dla poszczególnych powiatów i miast na prawach powiatu – w ramach każdego naboru zrekrutowane zostaną co do zasady 3 osoby,
- 3 nabory prowadzone będą dla całego województwa – w ramach których zrekrutowanych zostanie co do zasady 25 osób.
FORMY WSPARCIA
2. Wsparcie szkoleniowo-doradcze obejmujące dwie formy wsparcia:
- „Zagadnienia prawno-organizacyjne" (5 godzin szkoleniowych),
- „Analiza rynku i prognozowanie popytu" (11 godzin szkoleniowych),
- „Kosztorysowanie" (8 godzin szkoleniowych),
- „Plan działań merytorycznych (marketing, dystrybucja itp.)" (8 godzin szkoleniowych),
- „Plan działań finansowych" (8 godzin szkoleniowych),
4. Wsparcie finansowe – dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej, wypłacane jest w postaci stawki jednostkowej na samozatrudnienie w kwocie 23 050,00 zł.
5. Wsparcie finansowe pomostowe przyznawane jest na 6 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej w kwocie do 1 450,00 zł netto.
HARMONOGRAM REALIZACJI PROJEKTU
Projekt realizowany będzie w okresie 1 lipca do 30 września 2023 r. Pierwszy nabór do projektu będzie realizowany we wrześniu 2020 r.
Informacja o naborze 1:
-
grupa docelowa: osoby bezrobotne i bierne zawodowo,
-
obszar: nabór ogólnowojewódzki – całe województwo kujawsko-pomorskie (osoby mieszkające w rozumieniu Kodeksu Cywilnego lub uczące się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego),
-
trermin: 28 września – 9 października 2020 r.
Informacja o naborze 2:
-
grupa docelowa: osoby pracujące,
-
obszar: nabór ogólnowojewódzki – całe województwo kujawsko-pomorskie (osoby mieszkające w rozumieniu Kodeksu Cywilnego lub pracujące na terenie województwa kujawsko-pomorskiego),
-
termin: 12 – 23 października 2020 r.
UWAGA: najpóźniej w dniu rozpoczęcia naboru na stronie realizatora projektu pojawi się link do generatora, w którym należy uzupełnić formularz rekrutacyjny, a następnie po jego przesłaniu przez generator wydrukować, zaparafować, podpisać i dołączyć załączniki (jeśli dotyczy) oraz złożyć w sposób dopuszczony regulaminem.
WARUNKI UCZESTNICTWA W PROJEKCIE
NABÓR FORMULARZY
Nabór formularzy rekrutacyjnych będzie odbywać się następującymi kanałami:
-
osobiście w punkcie rekrutacyjnym,
-
pocztą/kurierem na adres biura projektu (decyduje data wpływu formularza do biura projektu),
-
mailem (w formie uprzednio wydrukowanego, podpisanego i zaparafowanego, a następnie zeskanowanego dokumentu wraz z zeskanowanymi załącznikami na adres: wsparcie@pte.bydgoszcz.pl. Uwaga! Realizator projektu nie odpowiada za niedostarczenie wiadomości na ww. adres bądź zatrzymanie wiadomości na serwerze w kategorii SPAM/śmieci, a do kandydata należy weryfikacja dostarczenia wiadomości na podstawie odpowiedzi mailowej z adresu: wsparcie@pte.bydgoszcz.pl bądź kontaktu telefonicznego. Decyduje data wpływu formularza na ww. skrzynkę pocztową),
-
telefonicznie (pod numerem 52 322 90 62, wyłącznie dla osób niepełnosprawnych z ograniczeniami mobilnościowymi. Formuła telefoniczna polega na zanotowaniu przez pracownika biura danych podanych przez kandydata i w taki sposób uzupełniony formularz zostaje kandydatowi dostarczony osobiście bądź pocztowo do podpisu. Brak możliwości uzyskania podpisu kandydata powoduje pozostawienie zgłoszenia bez rozpatrzenia).
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O PROJEKCIE
PTE w Bydgoszczy zachęca do zapoznania się ze szczegółami wsparcia opublikowanymi na stronie projektu oraz odwiedzania profilu przedsięwzięcia na Facebooku.
BIURO PROJEKTU
Polskie Towarzystwo Ekonomiczne – Oddział w Bydgoszczy
ul. Długa 34, 85-034 Bydgoszcz
☏ 52 322 90 62
@ wsparcie@pte.bydgoszcz.pl