10 tysięcy złotych na bon na zasiedlenie. Ogłaszamy nabór wniosków

Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu zaprasza osoby bezrobotne do 30 roku życia, które podejmują aktywność zawodową poza miejscem zamieszkania do składania wniosków o przyznanie bonu na zasiedlenie. Wartość pojedynczego bonu to aż 10 tysięcy złotych. W bieżącym roku dysponujemy kwotą pozwalającą na sfinansowanie 16 takich bonów. Nabór rozpoczyna się 3 sierpnia. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.
 



Termin i sposób składania wniosków

Nabór wniosków o przyznanie bonu na zasiedlenie rozpoczyna się 3 sierpnia 2020 r.

Nabór wniosków ma charakter otwarty, tzn. że wnioski będą przyjmowane do odwołania naboru.

Szczegółowe informacje dotyczące wsparcia można uzyskać w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Inowrocławiu w pok. 209 oraz pod numerem telefonu:  52 3592453.

Dokumenty w wersji elektronicznej dołączone zostały do niniejszego artykułu. W wersji papierowej wydawane są w pok. 209.

Wnioski należy składać w Kancelarii PUP w Inowrocławiu (pok. 204) w godzinach od 7:30 do 15:00.
 

KTO MOŻE UBIEGAĆ SIĘ O PRZYZNANIE BONU NA ZASIEDLENIE?


Przypomnijmy, bon na zasiedlenie to mechanizm, który wspiera mobilność na rynku pracy poprzez finansowanie kosztów niezbędnych do poniesienia w związku ze zmianą miejsca zamieszkania.
 
Bon na zasiedlenie może zostać  przyznany osobie bezrobotnej do 30 roku życia w związku z podjęciem zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej poza miejscem zamieszkania tej osoby, jeżeli:
  • z tytułu ich wykonywania będzie osiągała wynagrodzenie lub przychód w wysokości co najmniej minimalnego wynagrodzenia za pracę brutto miesięcznie oraz będzie podlegała ubezpieczeniom społecznym,
  • odległość od miejsca dotychczasowego zamieszkania do miejscowości, w której osoba bezrobotna zamieszka w związku z podjęciem zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej wynosi co najmniej 80 km lub czas dojazdu do tej miejscowości i powrotu do miejsca dotychczasowego zamieszkania środkami transportu zbiorowego przekracza łącznie co najmniej 3 godziny dziennie,
  • będzie pozostawała w zatrudnieniu, wykonywała inną pracę zarobkową lub będzie prowadziła działalność gospodarczą przez co najmniej 6 miesięcy.

Źródło finansowania

Wsparcie oferowane jest w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój pn. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie inowrocławskim (IV)".
 
Informacje o publikacji dokumentu