KOMUNIKAT: Otrzymałeś z ZUS dodatek solidarnościowy? Poinformuj o tym urząd pracy

Print Drukuj

Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu przypomina osobom, którym przyznano dodatek solidarnościowy, o konieczności zgłoszenia tego faktu do urzędu pracy. Zgodnie z ustawą z dnia 19 czerwca 2020 r. o dodatku solidarnościowym, osoby posiadające status bezrobotnego muszą niezwłocznie informować odpowiedni organ o przyznaniu dodatku.

W przypadku nabycia prawa do dodatku solidarnościowego prawo do zasiłku dla bezrobotnych lub stypendium na czas odbywania stażu lub szkolenia jest zawieszane. Okres zawieszenia trwa od momentu uzyskania dodatku do jego utraty, a w tym czasie świadczenia z tytułu zasiłku i stypendium nie są wypłacane.

Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu przypomina osobom, którym przyznany został dodatek solidarnościowy o obowiązku poinformowania o tym fakcie urzędu pracy.


 
Przypominamy, że w myśl art. 7 ust. 6 ustawy z dnia 19 czerwca 2020 r. o dodatku solidarnościowym przyznawanym w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom COVID-19 osoba uprawniona, posiadająca status bezrobotnego, informuje niezwłocznie właściwy powiatowy urząd pracy o przyznaniu dodatku solidarnościowego.

Ponadto zgodnie z art. 3 ust. 7 ww. ustawy w przypadku nabycia prawa do dodatku solidarnościowego prawo do zasiłku dla bezrobotnych lub stypendium z tytułu odbywania stażu lub szkolenia z mocy prawa ulega zawieszeniu na okres od dnia nabycia prawa do dodatku solidarnościowego do dnia jego utraty.

Za okres zawieszenia prawa do zasiłku dla bezrobotnych lub stypendium świadczenia te nie są wypłacane.
 
Informacje o publikacji dokumentu