Logo Power

Опубліковувач

Bon na zasiedlenie o wartości 10 tysięcy złotych. Trwa nabór wniosków

Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu przypomina, że prowadzi nabór wniosków o przyznanie bonu na zasiedlenie. Dzięki oferowanemu wsparciu na sfinansowanie kosztów związanych ze zmianą miejsca zamieszkania można uzyskać 10 tysięcy złotych. Do składania wniosków zapraszamy osoby w wieku do 30 lat, które podejmują aktywność zawodową poza miejscem zamieszkania. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.

Pasek logotypów

TERMIN NABORU WNIOSKÓW

Nabór wniosków trwa od 24 stycznia 2022 r. i ma charakter otwarty, tzn. że będzie trwać do odwołania.

KTO MOŻE UBIEGAĆ SIĘ O PRZYZNANIE BONU NA ZASIEDLENIE

Bon na zasiedlenie (art. 66n ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy Dz. U. 2021.1100) może otrzymać osoba bezrobotna lub poszukująca pracy (w rozumieniu art. 49 pkt. 7 ustawy) do 30 roku życia w związku z podjęciem poza miejscem dotychczasowego zamieszkania zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej, jeżeli:
  1. z tytułu ich wykonywania będzie osiągała wynagrodzenie lub przychód w wysokości co najmniej minimalnego wynagrodzenia za pracę brutto miesięcznie oraz będzie podlegała ubezpieczeniom społecznym;
  2. odległość od miejsca dotychczasowego zamieszkania do miejscowości, w której bezrobotny zamieszka w związku z podjęciem zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej wynosi co najmniej 80 km lub czas dojazdu do tej miejscowości i powrotu do miejsca dotychczasowego zamieszkania środkami transportu zbiorowego przekracza łącznie co najmniej 3 godziny dziennie;
  3. będzie pozostawała w zatrudnieniu, wykonywała inną pracę zarobkową lub będzie prowadzała działalność gospodarczą przez okres co najmniej 6 miesięcy.

  Art. 49 pkt 7

Osobom będącym w szczególnej sytuacji na rynku pracy:
(…)
7) poszukującym pracy niepozostającym w zatrudnieniu lub niewykonującym innej pracy zarobkowej opiekunom osoby niepełnosprawnej, z wyłączeniem opiekunów osoby niepełnosprawnej pobierających świadczenie pielęgnacyjne lub specjalny zasiłek opiekuńczy na podstawie przepisów o świadczeniach rodzinnych, lub zasiłek dla opiekuna na podstawie przepisów o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów (…).

 

Jeżeli podjęcie zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej nastąpiło przed przyznaniem bonu na zasiedlenie, to wnioskodawca nie ma możliwości ubiegania się o przyznanie bonu.

Bon na zasiedlenie nie może zostać przyznany osobie, która będzie podejmowała pracę w miejscowości, w której już posiada meldunek stały lub czasowy.

W 2022 r. Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu planuje przyznać bony na zasiedlenie 70 osobom.

Zauważyć jednak należy, że 20 z 70 bonów na zasiedlenie, jakie urząd planuje przyznać finansowanych będzie w ramach projektu  pn. "Aktywizacja osób młodych w powiecie inowrocławskim (V)". W związku z powyższym w stosunku do tej części z beneficjentów wsparcia stosowane będę zasady dotyczące możliwości uczestnictwa w projekcie.

Szczegółowe informacje dotyczące udzielenia wsparcia w postaci bonu na zasiedlenie przedstawione zostały w dołączonej do artykułu dokumentacji.

DOKUMENTCJA I SPOSOBY APLIKOWANIA

Dokumentacja w wersji elektronicznej dołączona została do niniejszego artykułu.

Korzystając z okazji, przypominamy, że wszystkie dokumenty niezbędne do załatwienia spraw w urzędzie publikujemy w sekcji „Dokumenty do pobrania".

Wniosek wraz z wymaganymi załącznikami należy  składać w terminie ogłoszonego naboru do Powiatowego Urzędu Pracy w Inowrocławiu:
  • za pośrednictwem wortalu https://praca.gov.pl, korzystając z formularza: Pismo do urzędu (PSZ-PU),  
  • za pośrednictwem platformy https://epuap.gov.pl (adres skrytki: /pupino/SkrytkaESP),  
  • korespondencyjnie (decyduje data wpływu do urzędu) lub  
  • osobiście, pozostawiając dokumenty w Kancelarii Powiatowego Urzędu Pracy w Inowrocławiu(pok. 204, II piętro). 
Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu zachęca do korzystania z e-usług, jako wygodnego, szybkiego i bezpiecznego rozwiązania.

Szczegółowych informacji dotyczących mechanizmu wsparcia udzielają pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Inowrocławiu pod numerem telefonu 52 35 92 453.
 

Опубліковувач

Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie inowrocławskim (V)

Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu informuje, że realizuje projekt pozakonkursowy w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 w ramach Osi priorytetowej I. Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie: 1.1 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy - projekty pozakonkursowe, Poddziałanie: 1.1.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego.


PUP w Inowrocławiu zapewnia możliwość skorzystania ze wsparcia  byłym uczestnikom projektów z zakresu włączenia społecznego realizowanych  w ramach Osi 9 RPO WK-P na lata 2014-2020, o ile spełniają przesłanki określone w kryterium dostępu dotyczącym grupy docelowej.



 

Forma wsparcia

Informacje dotyczące naboru
 
poradnictwo zawodowe
zrealizowane

pośrednictwo pracy
 

zrealizowane

staże
 

zrealizowane

wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy
 

zrealizowane
 

jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej
 

zrealizowane

bon na zasiedlenie
 

zrealizowane

szkolenia
 

zrealizowane


Cel projektu:

Zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych do 29 roku życia pozostających bez pracy w powiecie inowrocławskim.

Planowane efekty:

Projekt zakłada osiągnięcie efektywności zatrudnieniowej na następujących poziomach:
  • w stosunku do uczestników w najtrudniejszej sytuacji (osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne, osoby z niskim kwalifikacjami, imigranci, reemigranci) na poziomie co najmniej 44%,
  • dla osób nienależących do osób w najtrudniejszej sytuacji na poziomie co najmniej 59,5%.
Okres realizacji projektu:

01.01.2021 – 31.12.2022

Wartość projektu:

8 692 516,32 zł

Wkład Funduszy Europejskich:

7 326 052,75 zł

Do kogo adresowany jest projekt:

W ramach projektu wsparciem zostanie objętych 760 w wieku 18-29 lat, bez pracy , w tym osoby z niepełnosprawnościami zarejestrowane w PUP w Inowrocławiu jako osoby bezrobotne. Spośród powyżej określonej liczby osób objętych wsparciem, co najmniej 60 % stanowić będą osoby, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET), zgodnie z definicją przyjętą w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Zgodnie z zapisami PO WER osoba z kategorii NEET będzie musiała spełniać łącznie trzy następujące warunki:
  • nie pracuje (tj. jest bezrobotna lub bierna zawodowo),
  • nie kształci się (tj. nie uczestniczy w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym albo zaniedbuje obowiązek szkolny lub nauki),
  • nie szkoli (tj. nie uczestniczy w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy.
W gronie 760 uczestników projektu znajdzie się co najmniej 10 osób z orzeczeniem o niepełnosprawności.

W chwili obecnej projekt nie uwzględnia możliwości uczestnictwa w nim osób, które otrzymały wsparcie w ramach projektu w 2021 r.

Planowane działania i wsparcie:
  • pośrednictwo pracy,
  • poradnictwo zawodowe,
  • staże,
  • szkolenia,
  • jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej,
  • bony na zasiedlenie,
  • refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy.
 

Informacje o publikacji dokumentu

Menu Display

Koordynator projektu Śliwczyńska AOM

Agnieszka Śliwczyńska
ul. Matewska 17
pok. 202, II piętro
52 35 92 415
agnieszka.sliwczynska@pupinowroclaw.pl