W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
PUP w Inowrocławiu tworzy partnerstwo ze Stowarzyszeniem Rozwoju Regionalnego Partner z Bydgoszczy. Partnerstwo budowane jest w ramach innowacyjnego projektu "Model Mobilnego Centrum Aktywizacji Zawodowej".
Od lipca w siedzibie PUP w Inowrocławiu odbywają się cykliczne spotkania pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Inowrocławiu z pracownikami Stowarzyszenia Rozwoju Regionalnego Partner z Bydgoszczy. W ramach spotkań do końca sierpnia zostanie zawiązane partnerstwo w projekcie zatytułowanym „Model Mobilnego Centrum Aktywizacji Zawodowej".
Przedsięwzięcie MMCAZ jest projektem innowacyjnym testującym i ma na celu wypracowanie nowych rozwiązań oraz ich upowszechnianie, a także – w przypadku zatwierdzenia produktu finalnego – włączenie go do głównego nurtu polityki (mainstreaming).
Podczas spotkań pracownicy PUP w Inowrocławiu (liderzy Klubu Pracy, doradcy zawodowi, pośrednicy pracy oraz specjaliści ds. rozwoju zawodowego) wraz z ekspertami ze SRR Partner ustalają m.in. zasady współpracy oraz omawiają strategię działania we wdrażaniu projektu. Warto dodać, że w projekt zaangażowani są także pracownicy naukowi Instytutu Socjologii UMK w Toruniu oraz eksperci ds. rynku pracy z terenu całego kraju, którzy w ramach ścisłej współpracy z pracownikami PUP w Inowrocławiu i SRR Partner opracują produkt finalny.
W chwili obecnej w ramach projektu na terenie całego powiatu prowadzona jest ankietyzacja losowo wybranych 300 bezrobotnych kobiet zamieszkujących obszary wiejskie. Celem badań jest zdobycie wiedzy o sytuacji społeczno-zawodowej bezrobotnych kobiet oraz poznania barier utrudniających im podjęcie zatrudnienia. Diagnoza ta zostanie poszerzona o opinie pracodawców z regionu reprezentujących mikro, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa.
Projekt poprzez zaangażowanie od początkowych działań tak różnorodnych środowisk (osoby bezrobotne, pracownicy samorządowi, pracownicy pozarządowi, pracownicy naukowi, prywatni przedsiębiorcy) realizuje zasadę empowermentu.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze szczegółami projektu, które są dostępne tutaj .
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego