Aktualności projektu

RPO WKP: Zaproszenie do uczestnictwa w projekcie

Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu informuje, iż od 1 stycznia 2021 roku kontynuuje realizację projektu pozakonkursowego realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego Oś Priorytetowa 8 Aktywni na rynku pracy Działanie 8.1 Podniesienie aktywności zawodowej osób bezrobotnych poprzez działania powiatowych urzędów pracy pt. "Wsparcie aktywności zawodowej osób bezrobotnych w powiecie inowrocławskim (IV)".



PUP w Inowrocławiu zapewnia możliwość skorzystania ze wsparcia byłym uczestnikom projektów z zakresu włączenia społecznego realizowanych w ramach Osi 9 RPO WK-P na lata 2014-2020, o ile spełniają przesłanki określone w kryterium dostępu dotyczącym grupy docelowej.

Cel projektu


Celem projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia osób bezrobotnych powyżej 29 roku życia znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy w powiecie inowrocławskim, 
w szczególności osób powyżej 50 roku życia, osób z niepełnosprawnościami, kobiet, długotrwale bezrobotnych i o niskich kwalifikacjach.

Do kogo skierowany jest projekt?


Projekt jest skierowany do osób zarejestrowanych w PUP w Inowrocławiu jako bezrobotne powyżej 29 roku życia w szczególności:

a) osób powyżej 50 roku życia,
b) kobiet,
c) osób z niepełnosprawnościami,
d) osób długotrwale bezrobotnych (status osoby długotrwale bezrobotnej określany będzie na podstawie definicji KE, tj.: osoba długotrwale bezrobotna powyżej 25 roku życia, to osoba pozostająca bez zatrudnienia nieprzerwanie przez okres ponad 12 miesięcy),
e) osób o niskich kwalifikacjach (bez wykształcenia, posiadających wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub ponadgimnazjalne).

Rodzaje wsparcia


Jednocześnie PUP w Inowrocławiu informuje, że w ramach ww. projektu zostały zaplanowane następujące działania i wsparcie:
  • poradnictwo zawodowe,
  • pośrednictwo pracy,
  • staże,
  • wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy,
  • jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej.

Efektywność projektowa


Projekt uwzględnia wskaźniki efektywności zatrudnieniowej zgodne z drugim sposobem wskazanym w Komunikacie w sprawie wyznaczenia minimalnych poziomów kryterium efektywności zatrudnieniowej dla Regionalnych Programów Operacyjnych uwzględniającym zatrudnienie na podstawie stosunku pracy oraz samozatrudnienie:
  • minimalny poziom kryterium efektywności zatrudnieniowej dla osób w najtrudniejszej sytuacji, w tym imigranci, reemigranci, osoby w wieku 50 lat i więcej, kobiety, osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne, osoby z niskimi kwalifikacjami do poziomu ISCED 3 - 42%,
  • minimalny poziom kryterium efektywności zatrudnieniowej dla pozostałych osób nienależących do ww. grup - 52% (projekt nie zakłada udziału tej grupy).

Menu Display