1 października rozpoczęła się jubileuszowa, 15. już edycja Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku. Mikrofirmy z całego kraju ponownie będą zmagać się o przyznanie tytułu "Mikroprzedsiębiorcy Roku" oraz 40 000 złotych. Historia Konkursu liczy już 14 lat. W tym czasie do konkursu zgłosiło się blisko 3300 przedsiębiorców, z których ponad 150 zostało nagrodzonych i wyróżnionych.
4 kategorie wyróżnień
Oprócz nagrody głównej organizatorzy wręczą także wyróżnienia i nagrody pieniężne w czterech kategoriach:
Start (dla najmłodszych mikroprzedsiębiorstw),
Progres (dla firm w „średnim wieku"),
Senior (dla firm działających na rynku najdłużej) oraz
Młody Biznes (dla mikroprzedsiębiorstw prowadzonych przez osoby poniżej 30. roku życia).
Aby docenić najlepsze pomysły na biznes z różnych części Polski oraz promować rozwój przedsiębiorczości, Kapituła Konkursu przyzna 8 specjalnych wyróżnień dla dynamicznie rozwijających się regionalnych mikrofirm.
Warunki uczestnictwa w konkursie
Warunkiem kwalifikacji do uczestnictwa w konkursie jest spełnienie przez firmę 2 podstawowych kryteriów:
mniej niż 10 zatrudnionych pracowników oraz
obrót roczny nieprzekraczający 2 mln euro.
Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku jest organizowany cyklicznie od 2005 roku, a trzeci rok z rzędu jego operatorem jest Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych.
W skład wyłonionej Kapituły Konkursu wejdą znani polscy eksperci i przedsiębiorcy.
To jeden z tych projektów społecznych, który niezwykle inspiruje i pokazuje jaką siłą polskiej gospodarki pozostają mikro przedsiębiorcy oraz jak kreatywne pomysły na biznes powstają w Polsce. Często mówię, że nie sztuką jest mieć pomysł, a sztuką pozostaje go zrealizować oraz sprzedać. W naszym Konkursie Mikroprzedsiębiorca Roku nagradzamy właśnie takich właścicieli biznesów, którzy skutecznie wdrażają swoje pomysły i odnoszą na tym polu sukcesy. W tym roku Citi Foundation przeznaczyło na wsparcie przedsiębiorczości w Polsce ponad 1 mln dolarów. Jestem dumny, że wśród tych projektów pozostaje także Mikroprzedsiębiorca Roku. Wierzę, że tym samym wspieramy przyszłe lokomotywy polskiej gospodarki – marki, które staną się rozpoznawane na świecie.
- Sławomir S. Sikora, prezes Citi Handlowy, CCO Citi w Polsce
Od trzech lat mamy zaszczyt współorganizować tak wspaniałą inicjatywę wspierającą mikrofirmy działające w różnych dziedzinach jak i regionach kraju. Niezmiernie cieszymy się, że Konkurs cieszy się zainteresowaniem przedsiębiorców oraz organizacji i instytucji działających na rzecz polskiego biznesu. Wierzymy, że wyróżnienie najlepszych i najciekawszych przedsięwzięć sprzyja budowaniu podstaw przedsiębiorczych u młodego pokolenia oraz inspiruje innych do rozpoczęcia własnego dzieła.
- Ewa Sobkiewicz, Prezes Zarządu IFR
Konkurs finansowany jest ze środków Citi Foundation i realizowany w partnerstwie z Fundacją Citi Handlowy im. L. Kronenberga (partner merytoryczny).
Konkurs wspiera także Koalicja na rzecz Mikroprzedsiębiorczości w skład której wchodzą renomowane instytucje i organizacje biznesowe.
Gala Finałowa Konkursu, podczas której zostaną ogłoszone wyniki odbędzie się w marcu 2020 roku w Sali Notowań warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.
Zgłaszanie uczestnictwa w konkursie
Zgłoszenia do Konkursu przyjmowane są poprzez formularz na stronie internetowej Konkursu od 1 października do 15 listopada 2019 r.
Udział w konkursie jest bezpłatny.
Osoba do kontaktu:
Andriy Tsyaputa specjalista ds. komunikacji Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych Nr tel. 534 122 907 e-mail: andriy.tsyaputa@firmyrodzinne.pl